3-aprel kuni Andijondagi “Hamdo‘stlik” mahallasida Cobalt haydovchisi yo‘lda o‘ynab yurgan ikki bolani urib yubordi. Jabrlanganlar shifoxonaga yotqizildi, holat yuzasidan tekshiruv olib borilmoqda.
3-aprel kuni Andijon shahridagi turar-joy hududida voyaga yetmaganlar ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Yo‘lda o‘ynab yurgan ikki nafar bola tan jarohati olib, shifoxonaga yotqizildi.
Hodisa soat 18:47 atrofida “Hamdo‘stlik” mahallasidagi Mustaqillik ko‘chasida yuz bergan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, 31 yoshli ayol boshqaruvidagi Cobalt avtomobili turar-joy hududi bo‘ylab harakatlanayotganda ehtiyotsizlik oqibatida bolalarni urib yuborgan.
Jabrlanganlar zudlik bilan Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Andijon filialiga yetkazilib, ularga zarur tibbiy yordam ko‘rsatildi.
Andijon viloyati IIBda mazkur holat yuzasidan dastlabki tekshiruv boshlanganini ma’lum qildi. Olingan jarohatlar og‘irligini aniqlash uchun sud-tibbiy ekspertiza tayinlangan. YHXB xodimlari hodisaning barcha holatlarini, jumladan, turar-joy hududida tezlik me’yoriga rioya etilgan-etilmaganini hamda avariya paytidagi ko‘rinish sharoitlarini o‘rganmoqda.

В Андижане водитель Cobalt сбила двух детей во дворе
3 апреля в махалле «Хамдустлик» в Андижане водитель Cobalt сбила двух играющих детей. Пострадавшие госпитализированы, ведётся проверка.
3 апреля в жилом массиве Андижана произошло ДТП с участием несовершеннолетних. Двое детей, игравших на дороге, получили травмы и были госпитализированы.
Инцидент произошёл в 18:47 на улице Мустакиллик в махалле «Хамдустлик». По предварительным данным, 31-летняя женщина за рулём автомобиля Cobalt двигалась по территории жилого массива и из-за невнимательности совершила наезд на детей.
Пострадавших оперативно доставили в Андижанский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, где им была оказана необходимая помощь.
В УВД Андижанской области сообщили о начале доследственной проверки. Для определения степени тяжести полученных травм назначена судебно-медицинская экспертиза. Сотрудники СБДД выясняют все обстоятельства произошедшего: соблюдение скоростного режима в жилой зоне и условия видимости в момент аварии.