Toshkentda o‘smir salomlashgani uchun maktab o‘quvchilariga pichoq bilan hujum qildi
Toshkentning Olmazor tumanida 19 yoshli o‘smir pichoq bilan ikki maktab o‘quvchisiga jarohat yetkazdi. Mojaroning sababi «noto‘g‘ri» salomlashish bo‘lgan.
Toshkentda 19 yoshli o‘smir hujum qilishi natijasida ikki maktab o‘quvchisi pichoq jarohati oldi. Surishtiruv ma’lumotlariga ko‘ra, mojaroning sababi hujumchiga salomlashish usuli yoqmagani bo‘lgan.
Toshkent shahar IIBB matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, voqea Olmazor tumanida sodir bo‘lgan. Gumon qilinuvchi internet-kafeda tanishi bilan birga bo‘lgan. Keyinchalik u yerga ikki voyaga yetmagan o‘quvchi kelib, tomonlar o‘rtasida so‘zli tortishuv yuzaga kelgan.
Mojaro chog‘ida 19 yoshli o‘smir pichoq olib, ikkala maktab o‘quvchisiga urgan va ularga o‘rta og‘irlikdagi tan jarohati yetkazgan. Hujum vaqtida u bilan birga bo‘lgan do‘sti sodir bo‘lgan hodisani to‘xtatishga urinmagan va surishtiruvga ko‘ra, jarohatlangan o‘smirlarni urishni boshlagan.
Mazkur holat bo‘yicha o‘rta og‘irlikdagi tan jarohatini yetkazish moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Modda bo‘yicha jazo uchdan besh yilgacha ozodlikdan mahrum qilishni nazarda tutadi.
Avvalroq xabar berilganidek, Bulakbosh tumanida 17 yoshli o‘smir tortishuv chog‘ida 19 yoshli tanishini o‘ldiruvchi pichoq jarohati yetkazgan — jabrlanuvchi voqea joyida vafot etgan.

В Ташкенте юноша напал с ножом на школьников из-за приветствия
В Алмазарском районе Ташкента 19-летний юноша ранил ножом двух школьников. Причиной конфликта стало «неправильное» приветствие.
В Ташкенте двое школьников получили ножевые ранения в результате нападения 19-летнего юноши. По данным следствия, причиной конфликта стало то, что нападавшему не понравилось
Как сообщили в пресс-службе ГУВД Ташкента, инцидент произошёл в Алмазарский район. Подозреваемый находился в интернет-кафе вместе со своим знакомым. Позже туда пришли двое несовершеннолетних, между сторонами возник словесный конфликт.
В ходе ссоры 19-летний юноша достал нож и нанёс удары обоим школьникам, причинив им телесные повреждения средней тяжести. Его приятель, присутствовавший при нападении, не попытался остановить происходящее и, по версии следствия, сам начал избивать уже раненых подростков.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье об умышленном причинении телесных повреждений средней тяжести. Санкция статьи предусматривает наказание в виде лишения свободы сроком от трёх до пяти лет.
Ранее сообщалось, что в Булакбашинский район 17-летний подросток в ходе ссоры нанёс смертельное ножевое ранение своему 19-летнему знакомому — пострадавший скончался на месте происшествия.