22-may kuni soat 16:00 dan 21:00 gacha Toshkentda jahon chempionatiga yo‘l olayotgan O‘zbekiston terma jamoasining tantanali kuzatuvi sababli bir nechta ko‘chalarda transport harakati cheklanadi. Haydovchilarga yo‘nalishlarini oldindan o‘zgartirish tavsiya etiladi.
22-may kuni Toshkentda soat 16:00 dan 21:00 gacha transport harakati cheklanadi. Bunga jahon chempionatiga yo‘l olayotgan O‘zbekiston milliy terma jamoasini tantanali kuzatish tadbirlari sabab bo‘ladi. Bu haqda Yo‘l harakatini tashkil etish markazi ma’lum qildi.
Yo‘llar kolonna harakatiga qarab bosqichma-bosqich yopiladi. Cheklovlar quyidagi ko‘chalarga taalluqli bo‘ladi:
— Chupanota ko‘chasi: Chilonzor ko‘chasi bilan kesishmadan Kattartal ko‘chasi kesishmasigacha;
— Chilonzor ko‘chasi: Katta halqa yo‘li (THAY) bilan kesishmadan Chupanota ko‘chasi kesishmasigacha;
— Bunyodkor ko‘chasi (ikkinchi darajali yo‘l): THAY bilan kesishmadan Chupanota ko‘chasi kesishmasigacha;
— Sebzor ko‘chasi: Nurafshon ko‘chasidan Islom Karimov va Bunyodkor ko‘chalari kesishmasigacha;
— Bunyodkor ko‘chasi: Islom Karimov ko‘chasidan Ikkinchi Kattartal ko‘chasi kesishmasigacha.
Shahar xizmatlari haydovchilardan yo‘nalishlarini oldindan rejalashtirishni va vaqtinchalik noqulayliklarga tushunish bilan yondashishni so‘radi.

22 мая в Ташкенте перекроют несколько улиц из-за проводов сборной на ЧМ
22 мая с 16:00 до 21:00 в Ташкенте будет ограничено движение на нескольких улицах в связи с торжественными проводами сборной Узбекистана на чемпионат мира. Водителям рекомендуют заранее скорректировать маршруты.
22 мая в Ташкенте с 16:00 до 21:00 будет ограничено движение транспорта. Причина — торжественные проводы национальной сборной Узбекистана на чемпионат мира. Об этом сообщил Центр организации дорожного движения.
Перекрытия будут вводиться поэтапно по мере продвижения колонны. Ограничения коснутся следующих улиц:
— улица Чупонота: от перекрёстка с улицей Чиланзар до перекрёстка с улицей Катартал; — улица Чиланзар: от перекрёстка с ТКАД до перекрёстка с улицей Чупонота; — улица Бунёдкор (второстепенная дорога): от перекрёстка с ТКАД до перекрёстка с улицей Чупонота; — улица Себзар: от перекрёстка с улицей Нурафшон до перекрёстка улиц Ислама Каримова и Бунёдкор; — улица Бунёдкор: от перекрёстка с улицей Ислама Каримова до перекрёстка с улицей Второй Катартал.
Городские службы просят водителей заблаговременно скорректировать маршруты и с пониманием отнестись к временным неудобствам.