Toshkentda 3-sinf o‘quvchisi 9-sinf o‘quvchisi bilan kelishmovchilikdan so‘ng jarohat oldi.
Toshkentda 9-sinf o‘quvchisi kichik sinf o‘quvchisi minib ketayotgan velosiped g‘ildiragiga tepgan, natijada bola yiqilib, yuz qismidan jarohat olgan. Holat yuzasidan tergov harakatlari olib borilmoqda.
Toshkentning Bektemir tumanida 3-sinf o‘quvchisi 9-sinf o‘quvchisi bilan kelishmovchilikdan so‘ng yuz qismidan jarohat oldi. Hodisa 4-oktabr kuni soat 16:30 atrofida, darslar tugagach sodir bo‘lganini poytaxt Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi ma’lum qildi.
Rasmiy ma’lumotga ko‘ra, o‘quvchilar hovlida futbol o‘ynash uchun yig‘ilishgan. O‘yin oldidan ular o‘rtasida bahs chiqib, kichik o‘quvchi kattasini haqorat qilgan va velosipedda qochmoqchi bo‘lgan. Shu payt 9-sinf o‘quvchisi velosipedning orqa g‘ildiragiga oyog‘i bilan tepgan, natijada bola yiqilib, yuz qismidan jarohat olgan.
Avvalroq ijtimoiy tarmoqlarda kichik sinf o‘quvchisi urib qo‘yilgani haqida xabarlar tarqalgan edi, biroq bu ma’lumot tasdiqlanmadi.
Hodisa yuzasidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Ta’lim boshqarmasi ma’lum qilishicha, bunday holatlarning oldini olish maqsadida o‘quvchilar va ularning ota-onalari bilan profilaktik suhbatlar o‘tkaziladi.

В Ташкенте третеклассник получил травмы после конфликта с девятиклассником
В Ташкенте девятиклассник пнул колесо велосипеда, на котором ехал младший школьник, из-за чего тот упал и получил травмы лица. По факту проводится расследование.
В Бектемирском районе Ташкента ученик третьего класса получил травмы лица после конфликта с девятиклассником. Инцидент произошёл 4 октября около 16:30, после окончания занятий, сообщает Управление дошкольного и школьного образования столицы.
Согласно официальной информации, школьники встретились во дворе, где собирались поиграть в футбол. Между ними возник спор, в ходе которого младший ученик оскорбил старшего и попытался скрыться на велосипеде. Девятиклассник ударил ногой по заднему колесу, в результате чего мальчик упал и получил травмы лица.
Ранее в социальных сетях сообщалось, что младший школьник якобы был избит, однако эта информация не подтвердилась.
По факту происшествия проводятся следственные действия.
Управление образования отметило, что с учащимися и их родителями проведут профилактические беседы, направленные на предотвращение подобных конфликтов.