Toshkentda bayram yarmarkalari boshlandi: go‘sht, sabzavot va mevalarni arzonlashtirilgan narxlarda xarid qilish mumkin. Go‘sht narxi — 65 mingdan 90 ming so‘mgacha.
Toshkentda Mustaqillik kuni arafasida bayram yarmarkalari ochildi, unda poytaxt aholisi va mehmonlari mahsulotlarni arzonlashtirilgan narxlarda xarid qilishlari mumkin.
Shahar hokimiyati matbuot xizmati xabariga ko‘ra, rastalarda mahalliy xo‘jaliklar mahsulotlari, shuningdek, Belarus, Pokiston, Mongoliya va Hindistondan keltirilgan qoramol va mayda shoxli mollar go‘shti taqdim etilgan. Bundan tashqari, yarmarkalarda O‘zbekiston hududlaridan keltirilgan meva-sabzavotlar va boshqa oziq-ovqat mahsulotlari keng tanlovda taklif etilmoqda.
Go‘sht narxi yarmarkalarda 1 kilogrammi uchun 65 ming so‘mdan 90 ming so‘mgacha belgilangan.
Tashkilotchilarning ta’kidlashicha, loyiha aholining kundalik oziq-ovqat mahsulotlari bilan ta’minlanishi va bozor narxlarining barqarorligini saqlashga qaratilgan.

В Ташкенте открылись праздничные ярмарки с доступными ценами
В Ташкенте стартовали праздничные ярмарки: мясо, овощи и фрукты можно приобрести по сниженным ценам. Цены на мясо — от 65 до 90 тыс. сумов.
В Ташкенте в преддверии Дня независимости открылись праздничные ярмарки, где жители и гости столицы могут приобрести продукты питания по сниженным ценам.
Как сообщает пресс-служба столичного хокимията, на прилавках представлена продукция местных хозяйств, а также мясо крупного и мелкого рогатого скота из Беларуси, Пакистана, Монголии и Индии. Помимо этого, посетителям предлагают широкий выбор фруктов, овощей и других продовольственных товаров, доставленных из регионов Узбекистана.
Стоимость мяса на ярмарках варьируется от 65 до 90 тысяч сумов за килограмм.
По словам организаторов, проект направлен на обеспечение населения повседневными продуктами питания и поддержание стабильных цен на рынке.