Toshkentning Yashnobod tumanida mast erkak pichoq bilan pod’yezdda yurib, xonadonlar eshigini taqillatdi. Huquqbuzar qo‘lga olindi.
Toshkentda 5 yanvarga o‘tar kechasi ijtimoiy tarmoqlarda ko‘p qavatli uylarning birida o‘rnatilgan kuzatuv kameralariga tushgan video tarqaldi. Unda qo‘lida pichoq bo‘lgan erkak zinapoyalar bo‘ylab yurib, xonadonlar eshiklarini taqillatgani aks etgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB izoh berdi. Idora ma’lumotiga ko‘ra, hodisa taxminan soat 01:35 da Yashnobod tumanida sodir bo‘lgan. 41 yoshli erkak spirtli ichimlik ta’sirida bo‘lgan holda qo‘shnisining eshigini tinimsiz taqillatib, aholining tinchini buzgan.
Huquq-tartibot organlari xodimlari fuqaroning jamoat tartibini qo‘pol ravishda buzganini, shuningdek, o‘zida sovutli qurol sifatida baholanishi mumkin bo‘lgan buyum olib yurganini qayd etdi. Tartibbuzar tezkor ravishda qo‘lga olingan.
Erkakka nisbatan Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 183-moddasi (mayda bezorilik), 185-2-moddasi (sovutli qurol yoki sovutli qurol sifatida foydalanilishi mumkin bo‘lgan buyumlarni olib yurish), shuningdek 194-moddasi (ichki ishlar organlari xodimining qonuniy talablarini bajarmaslik) bo‘yicha ma’muriy bayonnomalar rasmiylashtirilgan.
Ish materiallari Yashnobod tuman jinoyat ishlari bo‘yicha sudiga yuborilgan. Hozirda erkak qamoqqa olingan.
Avvalroq Andijon viloyatining 24 yoshli fuqarosi mast holatda begona shaxslar bilan janjallashib, ularga pichoq bilan hujum qilgani, oqibatda bir kishi vafot etgani haqida xabar berilgandi.

В Ташкенте мужчина с ножом нарушал покой жителей подъезда
В Яшнабадском районе Ташкента пьяный мужчина ходил по подъезду с ножом и стучал в двери. Нарушитель задержан.
В Ташкент в ночь на 5 января в социальных сетях распространилась видеозапись с камер наблюдения одного из многоквартирных домов. На кадрах видно, как мужчина с ножом в руках ходит по лестничным пролётам и стучит в двери квартир.
Ситуацию прокомментировали в ГУВД Ташкента. По данным ведомства, инцидент произошёл около 01:35 в Яшнабадском районе. 41-летний мужчина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, нарушал покой жильцов, настойчиво стуча в дверь соседа.
Правоохранители отметили, что гражданин допустил грубое нарушение общественного порядка и при этом имел при себе предмет, который может быть квалифицирован как холодное оружие. Сотрудники органов внутренних дел оперативно задержали правонарушителя.
В отношении мужчины оформлены административные протоколы по статьям 183 («Мелкое хулиганство»), 185-2 («Ношение холодного оружия либо предметов, которые могут быть использованы в качестве холодного оружия»), а также 194 («Невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел»).
Материалы дела направлены в суд Яшнабадского района по уголовным делам. В настоящее время мужчина находится под арестом.
Ранее сообщалось, что 24-летний житель Андижанской области, находясь в состоянии алкогольного опьянения, вступил в конфликт с незнакомыми гражданами и напал на них с ножом. В результате один человек скончался.