Samarqand viloyatida shifoxonada qilingan inʼeksiyadan so‘ng ayol o‘limi holati tekshirilmoqda
Samarqand viloyatining Payariq tumanida yashovchi 32 yoshli ayolning vafoti holati yuzasidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilmoqda. Bu haqda O‘zbekiston Bosh prokuraturasi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Hodisa 12 yanvar kuni sodir bo‘lgan. Avvalroq ijtimoiy tarmoqlarda ayolning o‘limiga tibbiyot muassasasida inʼeksiya qilinishi chog‘ida yo‘l qo‘yilgan shifokor xatosi sabab bo‘lishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘limning aniq sabablarini aniqlash uchun sud-tibbiy ekspertiza tayinlangan. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar tekshiruv har tomonlama, to‘liq va xolis o‘tkazilishini bildirdi.
Ekspertiza va protsessual tadbirlar yakuniga ko‘ra, qonuniy qaror qabul qilinadi hamda tibbiyot xodimlarining harakatlariga huquqiy baho beriladi.

В Самаркандской области проверяют смерть женщины после инъекции в больнице
Прокуратура Самаркандской области начала проверку по факту смерти 32-летней женщины после укола в больнице. Назначена экспертиза.
В Самаркандская область проводится доследственная проверка по факту смерти 32-летней жительницы Пайарыкский район. Об этом сообщили в пресс-службе Генеральная прокуратура Узбекистана.
Инцидент произошёл 12 января. Ранее в социальных сетях распространилась информация о том, что причиной трагедии могла стать врачебная ошибка при проведении инъекции в медицинском учреждении.
Для установления точной причины смерти назначена судебно-медицинская экспертиза. В правоохранительных органах заявили, что проверка будет проведена всесторонне, полно и объективно.
По итогам экспертизы и процессуальных мероприятий будет принято законное решение и дана правовая оценка действиям медицинского персонала.