12 yanvar kuni Toshkentda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan harbiy bo‘linmalar paradi sabab bir qator ko‘chalarda transport harakati vaqtincha cheklanishi rejalashtirilgan.
Bugun, 12 yanvar kuni, Toshkent markazida transport harakati vaqtincha cheklanishi rejalashtirilgan. Bu harakat O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil topganining 34 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan o‘tkaziladigan tantanali harbiy parad bilan bog‘liq.
Parad soat 11:00 da «Pushkinskaya» metro stantsiyasi yonidagi O‘zbekiston Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti hududida boshlanib, 13:00 gacha davom etadi.
Kolonnalar Parkent va Mustaqillik ko‘chalari bo‘ylab harakat qiladi. Amir Temur maydonida sharafli qorovulning namoyish chiqishlari, qo‘l jangi ustalarining ko‘rgazmalari, bo‘linmalarning harbiy chaqiruv namoyishlari hamda harbiy orkestrning defilesi rejalashtirilgan. Tadbirlar yakunida ishtirokchilar o‘z joylashuv hududlariga qaytadi.
Soat 11:00 dan 13:00 gacha mazkur ko‘chalarda transport harakati cheklanishi ma’lum qilingan. O‘zbekiston Mudofaa vazirligi fuqarolardan vaqtinchalik noqulayliklar uchun uzr so‘rab, poytaxt aholisi va mehmonlarini bayram tadbirlarida ishtirok etishga taklif qilgan.
Oldinroq, harbiy bo‘linmalar va otli kavaleriya paradlari Qoraqalpog‘istonda hamda mamlakatning barcha viloyat markazlarida o‘tkazilishi xabar qilingan.

В центре Ташкента временно перекроют движение из-за военного парада
12 января в Ташкенте временно перекроют движение на ряде улиц в связи с парадом воинских подразделений ко Дню защитников Родины.
Сегодня, 12 января, в центре Ташкент будет временно ограничено движение автотранспорта в связи с торжественным шествием воинских подразделений, приуроченным к 34-й годовщине создания Вооружённых сил Узбекистана и Дню защитников Родины.
Парад начнётся в 11:00 на территории Университет военной безопасности и обороны Узбекистана, расположенного рядом со станцией метро «Пушкинская», и продлится до 13:00.
Колонны проследуют по улицам Паркентская и Мустакиллик. На площади Амира Темура запланированы показательные выступления почётного караула, мастеров рукопашного боя, исполнение боевого призыва подразделений, а также дефиле военного оркестра. После завершения мероприятий участники вернутся к месту дислокации.
В указанный период — с 11:00 до 13:00 — движение транспорта на данных улицах будет ограничено. В Министерство обороны Узбекистана извинились за возможные неудобства и пригласили жителей и гостей столицы принять участие в праздничных мероприятиях.
Ранее сообщалось, что парады воинских подразделений и конной кавалерии проходят также в Каракалпакстане и во всех областных центрах страны.