Bekobodda o‘smirlar o‘rtasidagi janjal qotillik bilan yakunlandi
Bekobodda o‘smirlar o‘rtasidagi so‘zli janjal qotillik bilan yakunlandi. Voyaga yetmagan shaxs tengdoshini pichoq bilan urib, jarohatlangan bola shifoxonada vafot etdi.
Bekobodda o‘smirlar o‘rtasidagi so‘zli janjal fojia bilan yakunlandi — bir ishtirokchi tengdoshini oshxona pichog‘i bilan urib, o‘limiga sabab bo‘ldi. Bu haqda O‘zbekiston Bosh prokuraturasi xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, voqea 5 mart kuni sodir bo‘lgan. O‘smirlar guruhi o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelib, shundan biri boshqa o‘smirni o‘ng va chap ko‘krak qismiga oshxona pichog‘i bilan urgan.
Jarohatlangan bola shoshilinch tibbiy muassasaga yetkazilgan, ammo ko‘rsatilgan yordamga qaramay olgan jarohatlaridan vafot etgan.
Hodisa yuzasidan O‘zbekiston Jinoyat kodeksining 97-moddasi (qotillik) bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Gumon qilinuvchi voyaga yetmagan shaxs protsessual tartibda ushlangan.
Bosh prokuratura ta’kidlashicha, ish bo‘yicha zarur ekspertizalar tayinlangan va tergov organlari sodir bo‘lgan voqeaning barcha holatlarini, jumladan hujum qiluvchining motivlarini aniqlashni davom ettirmoqda.

В Бекабаде подростковый конфликт закончился убийством
В Бекабаде словесный конфликт между подростками закончился убийством. Несовершеннолетний нанес сверстнику ножевые ранения, пострадавший скончался в больнице.
В Бекабад словесный конфликт между подростками завершился трагедией — один из участников нанес сверстнику смертельные ножевые ранения. Об этом сообщили в Генеральная прокуратура Узбекистана.
По данным ведомства, инцидент произошел 5 марта. Между группой подростков возникла перепалка, в ходе которой один из них ударил другого кухонным ножом в правую и левую стороны грудной клетки.
Пострадавшего экстренно доставили в медицинское учреждение, однако, несмотря на оказанную помощь, он скончался от полученных травм.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело по статье 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство). Подозреваемый несовершеннолетний задержан в процессуальном порядке.
В Генеральная прокуратура Узбекистана отметили, что по делу назначены необходимые экспертизы. Следственные органы продолжают устанавливать все обстоятельства произошедшего, включая мотивы нападавшего.