O‘zbekistonlik hakamlar 2026-yilgi futbol bo‘yicha Jahon chempionatiga rasmiy tayinlov oldi. Musobaqa 11-iyundan 19-iyulgacha AQSh, Kanada va Meksikada bo‘lib o‘tadi.
JCh-2026 uchun O‘zbekistondan bosh hakam Ilgiz Tantashev hamda uning yordamchilari Andrey Sapenko va Timur Gaynullin ro‘yxatga kiritildi. Ushbu turnir tarixiy ahamiyatga ega bo‘ladi — unda ilk bor 48 ta milliy terma jamoa ishtirok etadi.
Uchrashuvlarga borishni rejalashtirayotgan o‘zbekistonlik muxlislar FIFA PASS tizimiga e’tibor qaratishi tavsiya etiladi. Bu AQSh elchixonasida viza intervyusiga ustuvor navbat orqali yozilish imkonini beradi. Mazkur imkoniyat faqat turnir uchun rasmiy chipta sotib olganlar uchun amal qiladi.

Узбекские арбитры впервые будут судить матчи Чемпионата мира по футболу
Илгиз Танташев и его ассистенты из Узбекистана будут судить матчи ЧМ-2026 в США, Канаде и Мексике. Турнир пройдёт с 11 июня по 19 июля.
Судейская бригада из Узбекистана получила официальное назначение на чемпионат мира по футболу 2026 года, который пройдёт с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике.
В список арбитров ЧМ-2026 от Узбекистана вошли главный судья Илгиз Танташев и его помощники Андрей Сапенко и Тимур Гайнуллин. Предстоящий турнир станет историческим: впервые в чемпионате мира примут участие 48 сборных.
Узбекским болельщикам, планирующим посетить матчи, стоит обратить внимание на систему FIFA PASS — приоритетную запись на визовое интервью в посольстве США. Механизм доступен для тех, кто уже приобрёл официальные билеты на турнир.