Mirziyoyev ekologik sammit va Orol dengizi bo‘yicha yig‘ilishda ishtirok etish uchun Astanaga boradi
21–22-aprel kunlari O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Astanaga tashrif buyuradi. Dastur doirasida Mintaqaviy ekologik sammit hamda Orolni qutqarish xalqaro jamg‘armasi ta’sischi davlatlari rahbarlari kengashi yig‘ilishi o‘tkaziladi.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 21–22-aprel kunlari ishchi tashrif bilan Qozog‘iston poytaxti Astanaga boradi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Tashrif doirasida Prezident ikki asosiy tadbirda — Mintaqaviy ekologik sammit hamda Orolni qutqarish xalqaro jamg‘armasi ta’sischi davlatlari rahbarlari kengashi yig‘ilishida ishtirok etadi. Muhokamalar markazida barqaror rivojlanish bo‘yicha mintaqaviy hamkorlikni mustahkamlash, shuningdek, Markaziy Osiyodagi ekologik, iqlim va suv resurslariga oid dolzarb masalalar turadi.
Shavkat Mirziyoyev ushbu yo‘nalishlar bo‘yicha o‘z baholari va takliflarini ham taqdim etishi kutilmoqda. Shuningdek, u milliy pavilyonlar namoyish etiladigan maxsus ekologik ko‘rgazma bilan tanishadi.

Мирзиёев отправится в Астану на экологический саммит и заседание по Аральскому морю
21–22 апреля президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев посетит Астану. В программе — Региональный экологический саммит и заседание Совета глав государств-учредителей Международного фонда спасения Арала.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 21–22 апреля совершит рабочий визит в Астану. Об этом сообщила пресс-служба главы государства.
В казахстанской столице Мирзиёев примет участие в двух ключевых мероприятиях: Региональном экологическом саммите и заседании Совета глав государств-учредителей Международного фонда спасения Арала. В центре обсуждений — укрепление регионального сотрудничества в сфере устойчивого развития, а также актуальные экологические, климатические и водные проблемы Центральной Азии.
Президент Узбекистана выступит со своими оценками и предложениями по обозначенным вопросам, а также посетит специальную экологическую выставку с национальными павильонами.