Toshkent markazida YTH: avtomobil qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib ketdi
Toshkentda 19 yoshli Gentra haydovchisi qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib ketib, svetoforni shikastladi va ikki avtomobil bilan to‘qnashdi. Hodisaga yuqori tezlik sabab bo‘lgan bo‘lishi mumkin.
Toshkent markazida uchta avtomobil ishtirokida jiddiy yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Hodisa shanba kuni kechqurun Nukus ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Poytaxt IIBB YHXB ma’lumotiga ko‘ra, Chevrolet Gentra avtomobilini 19 yoshli haydovchi boshqargan. Glinka ko‘chasi bilan kesishma yaqinida u bir yo‘nalishda harakatlanayotgan Nexia 3 bilan to‘qnashgan. Zarba oqibatida Gentra beton ajratgichdan oshib o‘tib, qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib ketgan, svetoforni urib yuborgan hamda chorrahada turgan Chevrolet Cobalt’ga ham shikast yetkazgan.
YTH oqibatida avtomobil jiddiy mexanik shikastlangan. Voqea joyiga tez tibbiy yordam brigadasi yetib kelib, Gentra haydovchisiga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, hodisaga yuqori tezlik sabab bo‘lgan bo‘lishi mumkin. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar mazkur hududda bunday qoidabuzarliklar tez-tez qayd etilishini ma’lum qildi.

Автомобиль вылетел на встречную полосу в ДТП в центре Ташкента
В Ташкенте 19-летний водитель Gentra выехал на встречную полосу, повредил светофор и столкнулся с двумя машинами. Причиной могла стать высокая скорость.
В центре Ташкента произошло серьёзное дорожно-транспортное происшествие с участием трёх автомобилей. Инцидент случился вечером в субботу на улице Нукус.
По информации УБДД ГУВД столицы, автомобилем Chevrolet Gentra управлял 19-летний водитель. Вблизи пересечения с улицей Глинки машина столкнулась с Nexia 3, двигавшейся в попутном направлении. После удара Gentra перелетела через бетонный разделитель, выехала на встречную полосу, повредила светофор и задела Chevrolet Cobalt, находившийся на перекрёстке.
В результате аварии автомобиль получил серьёзные механические повреждения. На место происшествия прибыла бригада скорой помощи, водителю Gentra оказали первую медицинскую помощь.
По предварительным данным, причиной ДТП могла стать высокая скорость. В правоохранительных органах отметили, что на данном участке подобные нарушения фиксируются регулярно.