Saudiya kompaniyalari O‘zbekistondan o‘g‘it xarid qilishga qiziqish bildirmoqda.
Axborot agentligi “Dunyo” Saudiya kompaniyalarining O‘zbekistondan o‘g‘it xarid qilishga qiziqish bildirganini ma’lum qildi.
Saudiyaning hayvonlar uchun yem ishlab chiqaruvchi UFMC korxonasi hamda oziq-ovqat mahsulotlari va uglevodorodlar savdosiga ixtisoslashgan Muhaidib Group kompaniyasi o‘zbek mahsulotlariga qiziqish bildirdi.
Har ikki kompaniya o‘zbek ishlab chiqaruvchilaridan karbamid, azot va kaliy o‘g‘itlarini xarid qilishni rejalashtirmoqda.
Ehtimoliy yetkazib berish masalasi O‘zbekistonning Jidda shahridagi bosh konsuli Nodirjon Turg‘unov va mazkur saudiyalik kompaniyalar vakillari o‘rtasida muhokama qilindi.

Саудовские компании заинтересованы в закупках удобрений из Узбекистана
Информационное агентство "Дунё" сообщило о заинтересованности саудовских компаний в приобретении удобрений из Узбекистана
Саудовское предприятие по производству кормов для животных UFMC и компания Muhaidib Group, специализирующаяся на продаже продовольственных товаров и углеводородов, выразили интерес к узбекской продукции. Обе компании планируют приобретать карбамидные, азотные и калийные удобрения у узбекских производителей.
Вопрос о возможных поставках обсуждался генеральным консулом Узбекистана в Джидде Нодиржоном Тургуновым с представителями указанных саудовских компаний.